Przedstawiony kalendarz SUP2021 to program podstawowych imprez, których realizację chcielibyśmy podtrzymać choć niestety nieprzewidywalny i trudny czas w jakim się znaleźliśmy może jeszcze wiele zweryfikować.

Wymienione wydarzenia zostały potwierdzone a ich przebieg zaakceptowany przez władze miast gospodarzy i lokalnych współorganizatorów.

Walczymy jeszcze o wprowadzenie do kalendarza kilku dodatkowych imprez. O rezultatach naszych starań będziemy na bieżąco informować.

Program zawiera dwa elementy, które już na początku mogą nasuwać pytania i wymagają dodatkowego komentarza.

1.Pierwsza Konsultacja Szkoleniowa

Celem takiego działania jest diagnozowanie potencjału zawodników, wyłapywaniu możliwości i niedociągnięć w atmosferze rywalizacji bez organizowania specjalnych zawodów.

To bardzo istotny sprawdzian dla ambitnie myślącego zawodnika, wręcz obowiązkowy etap w cyklu szkoleniowym przygotowującym do sezonu lub w trakcie jego trwania.

To także istotna cegiełka w budowaniu rangi sportu i jego rozwoju w kraju.

Tegoroczna edycja z racji tego, że organizowana po raz pierwszy będzie opierała się na wyciąganiu wniosków z podjętych prób i popełnionych błędów. W założeniu jest zorganizowanie wyścigu na 8/10km oraz dwa/trzy ćwiczenia na brzegu z własną masą ciała.

2.Mistrzostwa Polski Gdańsk\Dziwnów

Przyszłoroczna edycja Mistrzostw Polski to realizowanie zamierzenia otworzenia się na nasze piękne morze.

Podanie dwóch miejscowości to wynik nadal toczących się pertraktacji z władzami miast. Styczeń\luty to będą miesiące oficjalnego potwierdzenia miejsca Mistrzostw Polski.

Wszystkie nasze starania są oparte o chęć organizowania wydarzeń, które będą atrakcyjne i znaczące dla rozwoju zawodników i dyscypliny. Pragniemy podnosić poprzeczkę i standardy treningów jak i zawodów. Profesjonalny i płynny przebieg wydarzeń oraz jak np. w przypadku Pucharów Polski opracowanie systemu startów i punktacji dla ich optymalnego i sprawiedliwego wykorzystania to nasze priorytetowe założenia na przyszły rok.

Wszelkie zapytania prosimy kierować drogą elektroniczną. Będą one uwzględnione w kolejnym artykule zbiorczym.

Zarząd Związku SUP